Grup Yorum konseri Londra’da

DÜNYANIN birçok yerinde sevilen ve önemli bir dinleyici kitlesi bulunan protest, özgün ve folk-rock gibi müziğin çeşitli dallarında eserler üreten Grup Yorum 17 Aralık Pazar Saat 18:00’de Londra Dominion Centre’da düzenlenecek bir konserle sevenleri ile buluşacak.

Grup Yorum ve konseri ile ilgili olarak yapılan tanıtıcı açıklamada, grubun Türkiye’de birçok baskı yüzünden susturulmak istendiği ve tutsak bırakıldığı belirtilerek şu bilgiler paylaşıldı.

BİR İMZA DA SEN VER!, TÜRKÜLER SUSMAZ HALAYLAR SÜRER!

Halkın aydını cesurdur. Doğru bildiklerini hiç kimseden çekinmeden söyler, gereğini de yerine getirir. Yeri gelir bir söz uğruna darağacına çekilmekten korkmaz. 32 yıldır yoksul kondulunun, işçinin, emekçinin sesi soluğu olmuştur Grup Yorum. Ve düşüncelerinden dolayı da her dönem iktidarların hedefi olmuştur. Birçok defa kültür merkezleri basılmış, elemanları gözaltına alınmış, enstrümanları paramparça edilmiştir. Tüm baskılara rağmen Yorum direnişi seçmiştir ve Kar Makinası yol açmaya devam etmiştir.

17 Aralık Pazar Günü Saat 18:00’de Londra Dominion Centre’da (9 High Rd. Wood Green, London N22 6DS) düzenlenecek olan konserin biletlerinin 15 pound olduğu bildirildi.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin