Engelliler Derneği’nden kahvaltı organizasyonu

LONDRA’DA engellilerin sesini her platformda duyurmayı başaran Londra Engelliler Derneği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, toplumumuzda engelli farkındalığını paylaşmak ve artırmak hedefi ile bir kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Düzenlenen organizasyona birçok dernek ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra toplum üyeleri de katıldı. Engelliler için önemli bir gün olması nedeniyle Londra Engelliler Derneği Başkanı Latife İşbitiren şunları söyledi:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli arkadaşlarımızı topluma kazandırmak, seslerini duyurmak, sorunlarını, dertlerini, ne gibi ihtiyaçları olduklarını öğrenmek, sosyal ve kültürel haklarını öğrenmelerini sağlamak için bugün burada düzenlediğimiz kahvaltı etkinliğinde toplanmış bulunuyoruz.

Bu görevi, siz engelli arkadaşlarımız için sevgiyle ve canı gönülden yapıyoruz. Hiçbir karşılık beklemeden her konuda yanınızdayız ve destek olmaya devam edeceğiz.

Herhangi bir ihtiyacınızda bizimle hiç çekinmeden irtibata geçebilirsiniz. Bizleri bölgemizde hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve bugün düzenlediğimiz etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıran Limasollular Derneği, İkinci Bahar Derneği ve Kanser Araştırma Derneği’ne teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ayrıca, birçok dernekten yaptığımız çalışmalarla ilgili destek aldık ve almaya devam ediyoruz. Bugün bizi burada yalnız bırakmayan engelli ve engelli ailelerine, katılım gösteren herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.”

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin