Yeni ehliyet sınav sistemi Pazartesi günü başlıyor

İngiltere’de ehliyet sınav sistemi ile ilgili değişikliği içeren yeni sınav sistemi 4 Aralık 2017 Pazartesi günü başlayacak.

The Driver and Vehicle Stan­dards Agency (DVSA) tarafından yapılan açıklamada, yeni değişik­liklerin sürücülere yaşam boyu güvenli sürüş için gerekli beceri­leri kazandırmak üzere tasarlandığı belirtti. Yapılacak değişiklikler ilk olarak sadece pratik sürüş sınavlarında uygulanacak.

Yeni sürüş testinde sürücü adayların, yol kenarına paralel park etme, dönüş kabiliyetleri, geri geri gitme ve park edebilme, navigasyon kullanarak araç kullanabilme konusunda yeterlilikleri ölçülecek.

Ayrıca adaylardan, sınava dahil olarak araç kullanımı esnasında, araç içerisinden kontrol edilebilen, ön camı yıkama v.b özelliklerin yerine getirilmesi istenebileceği bildirildi.

The Driver and Vehicle Stan­dards Agency (DVSA) tarafından, belirlenen yeni standartların önemli bir ihtiyaç gerekmediği taktirde 5 yıllık bir plan çerçevesinde, yani 2017 ve 2022 yılları arasında ‘İngiltere’nin yollarında güvende kalmanıza yardımcı olmak’ amacı ile uygulanacağı açıklandı.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin