Tottenham Mezarlığı için imza kampanyası

TOTTENHAM Montague Road Mezarlığı’ndaki skandal iddiaları gündeme getirdiğimiz haberimizin ardından toplum üyelerimiz harekete geçti.

Barones Meral Hüseyin Ece tarafından geçen hafta Tottenham’da Montague Road Mezarlığıyla ilgili Enfield Belediye’sine sunulan mektubundan sonra, Lordlar Kamarası’nda bu mezarlıkta Japon Madımağı bitkisinin yasadışı olarak büyümesi ve temizlenmemesi konusunu gündeme getirdi. Bu konu ile ilgili olarak Enfield Belediye’sinin nasıl bir tutum sergileyeceği ise merak konusu.

Barones Ece konu hakkında yaptığı açıklamada: “Bugün Lordlar Kamarası’nda, Japon madımağı bitkisinin yasadışı büyümesine karşı koymak için ne yapılmaktadır? Birçoğunun mezarlık içerisinde bolca büyüdüğü ve mezarları yok ettiği görülmektedir. Enfield Belediyesi’nin hangi meşrutiyet alanının temizlenmesi gerektiğine emin olmak için hangi sorumluluk ve yetkileri olduğunun Lordlar Kamarası’ndaki Bakanlara sordum. Elimdeki yanıt, Comunities Act yasası uyarınca belediyenin bir emir çıkarma yetkisi olduğu ve temizleme kurallarına özel mülk sahibi uymuyor ise polise haber vermek için yetkisi olduğu yönündedir. Bu cevap Enfield Belediyesi’nin yapabileceği çok şey olduğunu gösterir, ancak şu ana kadar bu durumla ilgili hiçbir şey yapılmamıştır. Herkese bu konuyla ilgili olarak Enfield Belediyesi’nin harekete geçmesi için bir dilekçe hazırlamaya çağırıyorum. Bu konuyu bende belediye yetkililerine aktarıyor ve bu konuda isteklerimizi dile getiriyorum.”

Bu konuda Change.org sitesinde “Enfield Belediyesi’ni Tottenham Park Mezarlığı sahipleri hakkında harekete geçmeye çağırıyoruz” isimli online bir dilekçe hazırlandığı ve çok kısa sürede yaklaşık 700’den fazla kişinin imzaladığı bu dilekçeyi toplam 1000 kişinin imzalamasını bekliyoruz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin