Son şampiyon Şiltle başladı: 3-0

 

Fotoğraflar: Egemen ARKUT

Geçen yılın Türk Ligi Birinci Küme şampiyonu, Dumlupınar, Yeni Malatyaspor adını da ekleyerek çıktığı geleneksel Cudworth Taxi Community Şilt maçında Trabzonspor’a 3-0 galip geldi.

New River Sports Centre Stadı’nda geçtiğimiz Pazar günü oynanan karşılaşmada geçen yılın Federasyon Kupası galibi Trabzonspor karşısında Dumlupınar Yeni Malatyaspor sonuca son 45 dakikada gitti. Yağmur ve rüzgar altında oynanan maçın ilk yarısında ataklar karşılıklı geçti. İkinci yarıda fırsatları iyi değerlendiren Sarı-Kırmızılı ekip sahadan istediğini alarak ayrıldı.

Dumlupınar Yeni Malatyaspor’un gollerini Romen, David Knight ve Andre kaydetti.

Karşılaşmayı KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, KKTC Eğitim ve Kültür Ataşesi Gülgün Özçelik, TTFF Fahri Başkanı Dr MBE Dr. Teoman Sırrı, Onur Kurulu Başkanları Akın Uysal ve Şener Gökçe ile TTFF Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Enfield Belediye Meclis üyeleri Turgut Esendağlı ve Ersin Çelebi izledi.

Cudworth Taxi’nin sponsorluğunda oynanan maçtan sonra şampiyon Dumlupınar Yeni Malatyaspor’a Community Şildi Zehra Başaran ile birlikte sponsor şirket adına İrfan Davulcular verdi.

İYİ OYNADIK, KAZANDIK

Dumlupınar Yeni Malatyaspor Menajeri Ali Perçin, iki takımın da 90 dakika boyunca çok iyi mücadele ettiklerini söyledi. Hava şartlarının olumsuzluğuna karşın tarafların centilmence ve iyi futbol sergilediklerini belirten Ali Perçin, “Bizim açımızdan hem futbol ve hem sonuç olarak istediğimizi alarak sahadan ayrıldık. Takımdaki yeni genç futbolcularımızdan fazlasıyla verim aldık. Sezona şildi alarak moralli başladık” dedi.

Perçin, bu hafta başlayacak lig için de başta Trabzonspor olmak üzere tüm takımlara başarılar diledi.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin