Kurban Bayramında camiler doldu

İslam Aleminin iki önemli bayramından biri olan Kurban Bayramını birlik ve beraberlik içerisinde kutlamak isteyen Londralılar camilere akın etti.

Başkentin kozmopolit yapısının oldukça yoğun hissedildiği camilerde Türk vatandaşlarının yanı sıra farklı coğrafya insanları da bu önemli günü idrak etmek için dolup taşırdı.

Kılınan Bayram Namazları, dargın ve küskünlerin barışmasına, muhtaç ve mazlumların imdadına yetişen bir ibadet oldu.

Türk Diyanet Vakfı Cami, Süleymaniye Cami ve Aziziye Camisinde Müslümanları bir araya getiren bayram namazlarında maneviyat ve birlik vurgusu yapılan hutbeler okundu.

Hutbeler Türkçe ve İngilizce okunarak, bayram namazına katılan herkese hitap edilmeye çalışıldı.

Bazı camilerde bir defa kılınan bayram namazı bazı camilerde ise yoğunluk nedeniyle iki veya üç defa kılındı.

Haftanın son iş gününe denk gelen bayramın birinci gününde namaza katılmak isteyen vatandaşlar işyerlerine yakın camileri tercih etti.

Kılınan namazın ardından okunan hutbeleri dinleyen Müslümanlar daha sonra cami içi ve dışında birbirleriyle bayramlaştı.

ÖNCE NAMAZ VE BAYRAMLAŞMA
SONRA VATANDAŞLA KAHVALTI

Türkiye’nin İngiltere Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve Londra Başkonsolosu Çınar Ergin, Dalston’daki Aziziye Camisinde kılınan bayram namazına katıldı. Geleneği bozmayan bürokratlar bayramlaşmanın ardından camide verilen kahvaltı ikramında vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin