Alevi Sekrataryası İngiltere Parlemento’sundaki yerini koruyor

Emirhan Yorulmazlar, İsrafil Erbil ve Joan Ryan (Arşiv)

Türkiye dışındaki en büyük Alevi topluluğu olarak bilinen All-Parliamentary Group for Alevis (APPG), geçtiğimiz hafta birçok mileltvekilinin katılımıyla Parlamentoda yeniden tanıtıldı.

Grubun başkanı olan Joan Ryan, yeni katılımcıları selamlarken parlementoda yeniden APPG’nin devamını görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Milletvekilleri, 29 Haziran’da yapılan toplantıda grubun gelecek hedeflerini, misyon ve vizyonunu kararlaştırırken aynı zamanda Ulusarası Din İnancında Özgürlük (International Freedom of Religion or Belief) ile de Alevilere eğitici destekler vermek için yakından çalışmalar yapılacağını belirtti.

Kuzey Enfield Milletvekili Joan Ryan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Daha önce hiç olmadığı kadar çok olan üye sayımızla önümüzdeki dönemde Alevi toplumunun sesini Parlemento’da daha çok duyurabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum. APPG’nin başkanı olma gururunu 2015’den beri yaşıyorum ve bu sebeple tekrardan Britanya Alevi Federasyonu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Alevi toplumunun yüksek düzeyde yaşadığı bir bölgenin milletvekili olarak, Alevilerin toplumumuza kattığı desteği bizzat görüyor ve biliyorum.”

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin