Londra Meleklerinden ‘Yaza Merhaba’ yardım gecesi

Londra Melekleri Kanser Hastalarına Yardım Derneği ‘Yaza Merhaba’ yardım gecesi yoğun bir katılım ile 30 Haziran 2017 akşamı Londra’nın Dalston bölgesinde bulunan Leziz Restoran’da gerçekleşti.

Dernek Başkanı Nurten Mehmet, Başkan Yardımcısı Nazan Mustafa ve  tüm yönetim kurulunun hazır bulunduğu gecede Londralı birçok yardımsever onları yalnız bırakmadı.

Zorluk içerisinde olan binlerce kanserli hastaya yardım etmek amacı ile kurulan Londra Melekleri Kanser Hastalarına Yardım Derneği düzenlediği bu gecede, elde ettiği tüm geliri, Kıbrıs Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne ve Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin geçtiğimiz yıl hizmete giren Onkoloji Bölümüne gönderecek.

Kıbrıs Türk kökenli Dr. Teoman Sırrı da derneği yalnız bırakmayarak katıldığı gecede konuşma yaparak şunları söyledi:

“Bugün burada yapılan gece, kanser hastaları için bir umut ışığı olmuştur. Bu yıl itibari ile kurulan, adını kısa sürede duyurmayı başaran “Londra Melekleri Kanser Hastalarına Yardım Derneği”ne teşekkür ediyor, bundan sonraki yapacakları tüm faaliyet ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bugün aramızda bizi yalnız bırakmayan, yaklaşık 7-8 yıl önce kanser hastalığından dolayı kızını kaybeden bir annemiz var. Kendisi bize bugün burada neden olduğumuzun önemini eminim ki hepimizden daha iyi anlatacaktır. Eğer zorluk içerisinde olan hastalara bir yardımımız olabiliyorsa ne mutlu bize. Tüm katılan davetlilere de ayrıca teşekkürler.”

Daha sonra konuşması için davet edilen, isminin açıklanmasını istemeyen ve kızını kanser hastalığından kaybeden anne, yaşadıkları zorlukları ve kanser hastalığıyla olan mücadelelerini anlatırken, gece de duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin