Turizmcilerden ‘terör’ uyarısına karşı tepki

Bülent Bülbüloğlu, bölgedeki durumun Türk turizmini pek etkilemeyeceğini öne sürdü.
Bülent Bülbüloğlu, bölgedeki durumun Türk turizmini pek etkilemeyeceğini öne sürdü.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye^ye tatil için gidecek vatandaşlarını ‘terör riski’ uyarısında bulunmasının ardından İngiliz gazetelerinin de bu konuda yaptıkları benzer yayınlar, turizm işletmecilerini harekete geçirdi.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu,  yaptığı açıklamada, benzer haberlerin sosyal medyada da yer aldığını söyledi.

Bunun üzerine İngiltere’den bölgeye en fazla turist getiren iki tur operatörünün yetkilileriyle görüştüğünü belirten Bülbüloğlu, bu haberlerden çok az sayıda kişinin etkilendiği ve korkulacak bir durum olmadığını ifade ettiklerini bildirdi.

GETOB

SURİYE İLE KOMŞU OLDUĞUMUZU BİLE BİLMİYORLAR

Bülbüloğlu, “Bu tür haberler hoş değil. Bölgemize gelen İngiliz misafirleri etkileyeceğine inanmıyoruz. Marmaris’e dokuzuncu kez tatile gelen bir İngiliz’in, Türkiye’nin Suriye ile komşu olduğunu daha yeni öğrendiğine şahit oldum. Bölgemizin Suriye ile bir ilgisinin olmadığı konusunda İngilizleri ikna etmeye çalışıyoruz, gelip görünce ikna oluyorlar zaten” dedi.

İngiliz turistlerin Marmaris’e tekrar gelme alışkanlığı olduğuna dikkati çeken Bülbüloğlu, turizmle ilgili yaşanan olumsuzluklara rağmen, defalarca gelen müşterilerde sorun yaşamadıklarını vurguladı. Bülbüloğlu, yeni gelecek misafirlerin bu gibi haberlerden etkilenebildiğinin altını çizdi.

 

Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin