Bisikletciler “yol kesti”

Yüzlerce bisiklet kullanıcısı geçtiğimiz hafta Stamford Hill’de anayola yatıp yolu kapatarak trafik güvenliğinin yetersizliğini protesto etti.
bisikletciler yol kesti
Stamford Hill’de bisikletçileri yolu protesto amacıyla kesti

Bir hafta önce aynı noktada kamyonun 29 yaşındaki Stephanie Turner’in hayatını kaybetmesini ve genel olarak Londra yollarında bisikletçilerin can güvenliğinin olmamasını protesto etmek için bir araya gelen 200’ün üzerinde bisikletçi seslerini duyurabilmek için yol üzerinde yere yatıp trafik akışını engelledi.

Turner, 2015 senesinde Londra yollarında hayatını kaybeden ilk bisikletçi oldu. Ülke çapında ise yalnızca Ocak ayında 13 kişi bisiklet sürerken hayatını kaybetti.

Stop Killing Cyclists (SKC) (Bisikletçilerin Öldürülmesini Durdurun) adlı grup tarafından organize edilen protesto gösterisinde konuşan Tom Kearney “Bugün burada olmamalıydık. Stephanie Turner’ın hayatını kaybetmesi bize kavgamıza devam etmemiz gerektiğini hatırlattı. O her zaman düşüncelerimizde yaşayacak” dedi.

Kearney, daha bisikletçiler için yol güvenliğinin artırılması yönündeki mücadelenin devam edeceğine işaret etti.

Turner’ın ölümüne neden olduğu şüphesiyle 47 yaşındaki kamyon şoförü gözaltına alındı. Polis, ismini açıklamadığı şoförün Nisan ayına kadar serbest bırakıldığını belirtti.

Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin