İngiltere Nadir’leri konuşuyor

30 yaşındaki Nur Nadir cezaevindeki eşinden boşanmaya hazırlanıyor.
30 yaşındaki Nur Nadir cezaevindeki eşinden boşanmaya hazırlanıyor.

Nur Nadir’in hapisteki eşi Asil Nadir’e boşanma davası açması İngiltere’nin gündeminden düşmüyor. Daily Mail, Sun gibi  gazeteler boşanma haberine geniş yer ayırırken, 29 yaşındaki Nur’un kocasının yargılanması sürecinde söylediklerini öne çıkarıyor. Nur Nadir, her fırsatta kocası Asil Nadir’in suçsuz olduğunu savunmuş, her zaman yanında olacağını vurgulamıştı.

71 yaşındaki Asli Nadir, 20 yıldan sonra İngiltere’ye dönmüş, yargılandığı davalar sonucu 10 yıl hapse mahkum olmuştu. Kendisinden 42 yaş genç olan eşi Nur Nadir ise dava ve karar sürecinde eşinin yanında olacağını, onu destekleyeceğini söylemişti.

asil nadir nur

Nur Nadir eşini destekleyen bu güçlü sözleri sarf ettikten 15 ay sonra eşine boşanma davası açtı. Asil Nadir’den 5 milyon sterlin ve Kuzey Kıbrıs’ta bir otomobil ve villa isteyen Nur Nadir’e eğer talebini 2.5 milyon sterline indirirse davanın hızla sonuçlanabileceği söylendi. Bu süreçte Nur Nadir’in twitter hesabından yazdıkları da dikkat çekti. Görümcesi ile arasının açıldığı anlaşılan Nur Nadir’in, çalıştığı Kıbrıs Medya Grubu’ndan atıldığı belirtildi. Boşanma nedeninin gerekçesi net olarak bilinmezken, gazeteler farklı nedenler duyuruyor. Kıbrıs’lı bir gazete görümcesi Bilge Nevzat tarafından boşanmaya zorlandığını yazdı. Daily Mail de Asil Nadir’in eşinin boşanma talebi hakkında “eğer beni bırakırsan, ben de herşeyi reddederek, yaşam mücadelemi kaybederim” dediğini iddia etti.

Asil Nadir, 1994’te kaçtığı Kuzey Kıbrıs’tan Londra’ya döndükten sonra  Polly Peck hesabından 29 milyon sterlini kendi hesabına geçirdiği gerekçesiyle 10 yıl hapse mahkum olmuştu.

nur nadir 2

Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin